Lublin Sport.pl >

Klęska TBV Startu Lublin. W Ostrowie Wlkp. nie miał szans

paw

2016-12-17, godz. 20:47

Koszykarze TBV Startu nie zdołali przerwać świetnej passy BM Slam Stali. Zespół z Ostrowa Wielkopolskiego wygrał czwarty mecz z rzędu i odprawił lublinian, dla których była to już 11 porażka w tym sezonie - przy jednym zwycięstwie - różnicą aż 29 punktów.

JAKUB ORZECHOWSKI

Drużyna lubelska zagrała w tym meczu już bez Grzegorza Małeckiego, z którym za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt. Natomiast zadebiutował w barwach czerwono-czarnych wypożyczony z Rosy Radom Łukasz Bonarek. Niestety nic to nie zmieniło, a zespół trenera Davida Dedka był jedynie tłem dla gospodarzy.

W zasadzie tylko na początku spotkania lublinianie nawiązali wyrównaną walkę. W czwartej minucie, po rzucie wolnym Brandona Petersona, nawet prowadzili 5:4. Po raz ostatni w tym meczu. Potem ostrowianie zaczęli odjeżdżać w ekspresowym tempie i po pierwszej kwarcie wygrywali już dziesięcioma punktami (24:14). Druga odsłona miała bardziej zacięty charakter, ale gospodarze jeszcze zwiększyli dystans i do przerwy prowadzili 46:33.

Po zmianie stron trwał dalszy ostrzał lubelskiego kosza, pod którym rządził i dzielił Christo Nikołow. Natomiast z dystansu raził Łukasz Majewski, który popisał się aż pięcioma celnymi trójkami. Ostatnia kwarta była już tylko czystą formalnością, bo TBV Start nie był w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanemu zespołowi trenera Emila Rajkovicia.

W następnej kolejce drużyna lubelska zmierzy się 28 grudnia u siebie z Rosą Radom.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 85

TBV Start Lublin 56

Kwarty: 24:14, 22:19, 20:10, 19:13)

BM Slam Stal: Nikołow 17 (1), Majewski 15 (5), King 11, Johnson 6, Chanas 5 (1) oraz Szewczyk 11 (2), Troupe 9 (2), Tomaszek 7, Carter 2, Ochońko 2, Zębski.

TBV Start: Balzamović 10, Dłoniak 9 (1), Peterson 9, Wiggins 9, Ciechociński 4 oraz Bonarek 5 (1), Kellogg 5 (1), Kowalski 3 (1), Jankowski 2, Trojan.