Lublin Sport.pl >

Sukces nad Brdą. Pszczółka AZS UMCS pokonała wicemistrza Polski

paw

2016-12-17, godz. 21:32

Koszykarki Pszczółki AZS UMCS zrewanżowały się Artego za porażkę w pierwszej rundzie na własnym parkiecie. Teraz akademiczki pokonały bydgoszczanki nad Brdą, a do zwycięstwa poprowadziła je Tess Madgen.

JAKUB ORZECHOWSKI

Było to pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Początek tej potyczki miał bardzo wyrównany charakter, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W 5. minucie, po trafieniu Uju Ugoki, akademiczki wygrywały 13:10. Potem jednak role się odwróciły i Artego nie tylko odrobiło straty, ale odskoczyło na cztery punkty. Ostatecznie po pierwszej kwarcie wygrywały gospodynie 19:17.

Druga była równie zacięta. Wprawdzie po rzucie dobrze dysponowanej Deneshy Stallworth przewaga Artego wzrosła do sześciu punktów (23:17), ale lublinianki ambitnie goniły - i dopięły swego. W końcówce rzut Asii Boyd dał Pszczółce dwupunktowe prowadzenie, ale riposta bydgoszczanek była natychmiastowa i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 31:31.

Początek trzeciej odsłony należał do akademiczek, które zaczęły stopniowo zwiększać przewagę. Po dwóch trójkach z rzędu Tess Madgen na tablicy wyników widniał rezultat 39:31 dla drużyny lubelskiej. Gospodynie zerwały się do odrabiania strat i częściowo im się to udało, bo po kolejnym trafieniu Stallworth dystans zmalał do trzech punktów (38:41). Końcówka należała jednak do zespołu trenera Krzysztofa Szewczyka i do ostatniej kwarty lublinianki przystępowały z zapasem pięciu punktów. Taka też różnica była na koniec spotkania, choć w pewnym momencie Pszczółka prowadziła już 13 punktami, ale Artego w końcówce zdołało nieco zmniejszyć straty.

W następnej kolejce Pszczółka AZS UMCS spotka się 21 grudnia na własnym parkiecie z mistrzem Polski Wisłą Can-Pack Kraków.